Ucuz Halı Yıkama

Ucuz halı yıkama her ne kadar kulağa hoş gelse de hiç de sağlıklı bir yıkama sistemi değildir. Ucuz halı yıkamak için mutlaka malzemeden, kullanılan temizlik maddelerinden kısıntıya gidilmelidir ki fiyat aşağıya çekilebilsin. Bu sayfamızda ucuz halı yıkamanın dezavantajları anlatılacaktır.

Birçok halı yıkama firması kayıt dışı çalışmaktadır, Belediye iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatsız, vergi kaydı olmadan merdiven altı sağlıksız yerlerde ucuz kimyasallarla halıları yıkamaktadırlar. Dolayısıyla çok ucuz fiyatlara halı yıkanabilmektedir.  Yıkadıkları halıları sağlıksız ortamlarda açık alanlarda sokak ve cadde kenarlarında egzoz gazı ve tozlu ortamlarda kurutmakta ve hatta yağmurlu ve nemli havalarda tamamen kurutamadıkları için tamamen kurumayan halılar nemli katlandığı zaman çok pis kokmaktadır, bu nedenle de piyasa fiyatlarının çok altında halı yıkama yapmaktadırlar.

Aslında ucuz halı yıkama yapan halı yıkamacılar ucuz halı yıkama yapmaktadırlar, bu iddamıza şaşırmış olabilirsiniz hemen cevabını paylaşalım o kadar berbat ortamlarda ve ucuz kimysallarla halı yıkıyorlar ki aldıkları o ucuz ücretleri dahi hak etmemektedirler.

Ucuz halı yıkamalarda yıkanan halılar kirlerinden ve mikroplarından arınacağı yerde birçok ucuz halı yıkamada bulunan sözde hijyen havuzu dedikleri pis havuzlarda yüzlerce halıyı üst üste ıslayarak aynı havuzda evinde kedi köpek besleyen müşterilerin halıları hatta çok pis durumdaki iş yeri halıları ile birlikte sizin halınızın da ıslandığını biliyor muydunuz belkide halı yıkamaya gönderdiğiniz çok kirli olmayan halılarınızın pis havuzlarda çok daha fazla kirlenerek ucuz halı yıkamacıdan geri gelebileceğini hiç düşündünüz mü ?

Acıbadem Ucuz halı yıkama firmalarında renkleri solan, renkleri birbirine karışan el dokuma halılarızı ve yırtılan bozulan halılarınızı telafi etmeniz neredeyse imkansızdır. Bunun nedeni kurumsal yapıda hizmet etmemelerinden kaynaklanmaktadır, bir çok ucuz halı yıkamacı kartvizit ve broşürlerinde adres bilgisini yazmamaktadır veya yanlış adres bilgileri yazmaktadırlar. Bu nedenle çok kıymetli bir halı bozdukları zaman telefon numaralarını veya adreslerini değiştirerek müşteriyi atlatmaktadır.

Farklı bir yöntemleri ise müşteriyi tehdit etmeleri ” elimizde adresiniz telefonunuz var bizi şikayet ederseniz sizin için çok kötü olur” diyerek mağdur ettikleri müşterilerini utanmadan bir de tehdit etmektedirler.

Halılarınızı kurumsal firmalara temizletmenizi tavsiye ediyoruz, imkanınız varsa halı yıkatacağınız firmayı ve halı yıkama yerlerini internet veya kartvizitlerinden değil bizzat yerinde canlı görün, zira bir çok internet sitesindeki ve reklamlardaki resimler alıntı resimlerdir. Ucuz halı yıkamacılar internet ortamından ya da başka firmaların reklamlarından kopyala yapıştır yöntemi ile bu resimleri kopyalayarak kullanarak tüketiciyi aldatmaktadır.

” Ucuz etin tadı yavan olur” Ata sözünden çıkarak eğer halınızı temiz bir şekilde yıkatıp kullanmak istiyorsanız, ucuza yıkayan firmaları tercih etmemenizi öneririz.