Nasıl yıkıyoruz

Bu sayfada halıları nasıl yıkadığımızı ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.  Bizlere telefonla veya web sitemiz aracılığıyla ulaştığınız andan itibaren halılarınız bize emanettir. Ve emanetinize gözümüz gibi bakmaktayız. Fiş karışılığında aldığımız halılar halı yıkama fabrikamıza getirilerek öncelikle etiket yapıştırırız ve halıların karışmasını önlemiş oluruz. Daha sonra halılar yıkama aşamasına geçer. Doğal halı şampuanları ile halılarınız derinlemesine ve tek tek yıkanır. Bol su ile durulama işlemi yapılır. Yıkama esnasında halıda varsa leke özel leke çıkarıcı ilaçlarımız ile halıların lekelerine özel itina gösterilir.

Acıbadem halı yıkama yıkanmış halı

Halı yıkarken dikkat edilecek püf noktası halıların temiz su ile ve ekolojik halı şampuanlarıile yıkanmasıdır. Zira bir çok firma havuz suyu ile yıkama yapmakta ve halılardaki mikroplar havuz suyu ile diğer halılara bulaşmaktadır. Halı yıkama fabrikalarında su kullanımı büyük önem arzetmektedir. Dolayısıyla bazı firmalar havuz sistemi kullanarak tasarruf etmeye çalışmaktadır.

Yıkanan halılar halı sıkma makinesinde sıkılır ve kurutma odasına aktarılır. Kapalı ortamda doğalgaz ile ısıtılan odalarda halılarınız ortalama 24 saatte kullanıma hazır hale getirilir. Kuruyan halılar paketleme bölümüne aktarılarak kontrolü yapılır, kontrolü yapılan halılar paketlenir.

Artık halılar servise hazırdır. Telefonla bilgi verilerek uygun bir zamanda halılarınız teslim edilir.