Halı Yıkama

Halı yıkama bir çoğumuz tarafından basit görülen bir iştir. Halı yıkama işini ikiye ayırabiliriz. Birincisi amatör halı yıkama; ikincisi profesyonel halı yıkama. Profesyonel halı yıkama yapan firma sayısı çok az olduğu için ve amatör halı yıkamacıların fazlalığından dolayı insanların gözünde halı yıkamacıların çokta saygınlığı ve güvenilirliği kalmadı diyebiliriz.

En başta halılarımızı sağlığımızı etkilediği için yıkanmasını titizlikle yapmamız gerekmektedir. Gün içerisindeki havadaki, dışarıdaki, halıların üzerindeki eşyalardaki kisler toz olarak halılara düşmektedir. Çıplak ayakla veya küçük çocukların halılara elle temasları sonucu vücudumuza geçmektedir. Ve çok çeşitli hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Dolayısıyla halıların hijyen bir temizlikten geçmesi gerekmektedir.

halı yıkama

Biz halı yıkıyoruz ve işimizi seveek yapıyoruz!

Bir çoğumuz yoldan geçerken bazen görmüştür oto yıkamacıda halı yıkandığını. Düşünebiliyor musunuz o halılara çıplak ayakla temas edildiğiniz. Ortamın kiri, tozu olduğu gibi evlerimize girmektedir. Bu konuda müşterilerimizi uyarıyor, daha dikkatli olmalarını hatta halı yıkama firmalarını mutlaka iyi araştırmalarını istiyoruz.

İnsanlar hangi firmaya güveneceğini ve halısını emanet edeceğini bilememekte, fakat bunun yanı sıra Halı Yıkama sektörüne yıllarını vermiş yılların tecrübe ve bilgisine sahip firmalarda bulunmaktadır. Tabiki profesyonel halı yıkama yapan bu firmaların sayısı çok fazla değildir. İstanbul genelinde 1.000 aşkın halı yıkama tahmin edilmektedir.

Acıbadem halı yıkama yıkanmış halı

Maalesef bu halı yıkamaların sadece % 10’ u resmi kayıtlıdır. Bu firmalarında içerisinde iyi firmaları araştırırsanız, kaliteli ve profesyonel halı yıkama yapan firma sayısı komple İstanbul genelinde 50 firmayı geçmemektedir. Bu nedenle halı yıkatacak kişilerin halılarını güvenerek emanet edeceği firmaları özenle ve dikkatle seçmeleri gerekmektedir.

Birçok halı yıkama yeri merdiven altı diye tabir edilen vergisiz, ruhsatsız hiçbir resmi kaydı olmayan ve Tabiki denetimsiz biçimde açılmış yerlerdir. Bu nedenle de bu tarz halı yıkama yerlerinde yıkanan halılarda. Bilinçsizce kullanılan kimyasalların merdiven altı üretilen hiçbir kimyasal analizi ve belgesi olmayan bu ucuz halı şampuanlarının ve leke çıkarıcı kimyasalların, halılarda telafisi mümkün olmayan bozulmalara neden olmaktadır.

halı yıkama

Halılar yol kenarlarında veya etrafı açık derme çatma mekânlarda açık havada kurutulmaktadır. Tabiki birçok halı yıkama müşterisinin halılarının bu şekilde yıkandığından haberi bile olmamaktadır. Birçok internet sitesindeki, apartman posta kutularına veya kapılara bırakılan kartvizit ve broşürlerdeki birçok resim ve yazı başka firmaların internet sitelerinden alıntı resim ve yazılardır. Dolayısıyla bu tür reklam veren firmaları araştırmadan halılarınızı yıkatmamanızı öneririz.

Acıbadem halı yıkama olarak halı yıkama konusunda % 100 kaliteli hizmet verdiğimize garanti verebiliriz.

Firmamızın halı yıkama haricinde diğer hizmetleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz: Hizmetlerimiz